Kurz „Trénování paměti pro seniory“

Středa, 5.2.2020 13:00 - Středa, 25.3.2020 14:30

Kurz má osm lekcí po devadesáti minutách. Konat se bude vždy ve středu od 13:00 do 14:30. Začínáme 5. února.

Ukážeme Vám, že zapamatovat si lze téměř cokoli, když víte jak na to. Ve stručnosti se seznámíte s tím, jak funguje naše paměť, naučíte se používat základní mnemotechniky, vyzkoušíte si různá koncentrační cvičení, dozvíte se, jak různé faktory našeho životního stylu mohou zasahovat do kvality paměti.

Zapojit se může každý. U nás se nezkouší, nikdo nikoho nevyvolává. Důležité je, že každý může udělat pokrok pomocí jednoduchých cvičení,  které pak využije i doma.

Přihlásit se můžete v čítárně Městské knihovny -  pondělí , úterý, čtvrtek, pátek od 8.00 do 11:30 a od 12:00 do16.00 hodin osobně, na telefonu 461612068 nebo na e-mailové adrese: peknikova@knihovna.litomysl.cz. Cena kurzu pro seniory je 400,-Kč.

Další akce

• Soutěž: SRDEČNĚ VAŠE BOŽENA NĚMCOVÁ

06.04.2020 - 09:55 - 31.08.2020 - 18:00

Napříč časem s Barunkou V letošním roce si připomínáme 200 let od narození Boženy Němcové. Díky spolupráci s Regionální muzeem v Litomyšli a Městskou galerií Litomyšl vznikl k Webové výstavě Babiččina Barunka, Srdečně Vaše Božena Němcová (http://www.rml.cz/cs/regionalni-historie/webove-vystavy/nemcova.html), doprovodný program s názvem "Srdečně Vaše Božena Němcová". V knihovně jsme pro Vás připravili pracovní list Napříč časem s Barunkou, který není o ničem jiné než o hledání v knihách :-). Protože je knihovna zavřená, zjednodušili jsme ho a můžete ho vyplnit v pohodlí svého domova. Je ke stažení níže :-) Razítko do hrací karty vám rádi dáme po otevření knihovny :-)