LITOMYŠLSKÁ UNIVERZITA TŘETÍHO VĚKU pobočka Univerzity 3. věku při Univerzitě Pardubice - zimní semestr akademického roku 2019/2020

Čtvrtek, 26.9.2019 14:30 - Čtvrtek, 5.12.2019 17:45

Na podzim roku 2019 jsme pro vás připravili opravdu bohatý program. Čeká vás velký přednáškový cyklus věnovaný ženám dvacátého století. V tomto cyklu nepomineme ani letošních třicet let od Sametové revoluce, mimo jiné nás čeká přednáška paní Anny Freimanové o Olze Havlové a osobní setkání se zakladatelkou mateřských center v naší republice Rut Kolínskou.

Dále je připravena opravdu pestrá nabídka různých kurzů: „Obecná angličtina pro začátečníky“, „Obecná angličtina pro mírně pokročilé“, hravý vyprávěcí kurz „Umění mluvit – slovo, hlas, pohyb, mimika, výraz, příběh“, pokračování oblíbených kurzů „Jemná jóga“ a „Kresba pro pokročilé“.

Podrobné informace o přednáškovém cyklu, kurzech a přihlášky najdete v přílohách.

Přihlášky a placení školného:

V čítárně Městské knihovny v Litomyšli, Smetanovo nám. 50. v pondělí 9. 9. od 8:00, další dny pak na oddělení pro dospělé čtenáře ve výpůjční době.  Přihlášky přijímáme od 9. 9. do 20. 9. nebo do naplnění kapacity.

Bližší informace, odpovědi na dotazy:

Ing. Iva Pekníková, hlavní organizátor LU3V

Další akce

• PředVÁNOCE v knihovně

27.11.2019 - 08:30 - 16:00

Tradiční akce knihovny před začátkem Adventu.

Budeme prodávat výrobky stacionářů Ruka pro život Litomyšl a Berenika Vysoké Mýto, perníčky paní Liškové, textilní výrobky paní Faltysové, šperky Radky Girčákové, „zelené“ dekorace, svíčky z včelího vosku, quillingové ozdoby, ozdoby ze šustí a mnoho dalších věciček, které potěší oko i duši :-)

Vlastnoručně si můžete ozdobit perníček, vyrobit drobnou dekoraci, či přáníčko….

Těšíme se na vás ve středu 27. listopadu od 8:30 do 16 hodin

• DEN PRO DĚTSKOU KNIHU

30.11.2019 - 09:00 - 12:00

V sobotu 30. listopadu od 9 do 12 hodin, těsně před začátkem Adventu se tradičně koná Den pro dětskou knihu. Přijďte se svými dětmi, vnoučaty, neteřemi a synovci do knihovny provoněné vánočním punčem a cukrovím. Co vás tady čeká?

• V 9:30 a 10:30 divadlo „Přemek a ovladač“ (Hrají děti z dramatického oboru ZUŠ pod vedením Jany Paulové)
    • Tvořivé dílničky:
      • Svícínky 10,- Kč