SRDEČNĚ VAŠE BOŽENA NĚMCOVÁ - program v knihovně

Sobota, 1.2.2020 8:00 - Neděle, 21.6.2020 16:00

Interaktivní program pro školy

Barunka versus Sofie

Od února do června v knihovně

Jaký dětský svět je pro vás lákavější? Ten, ve kterém žila Barunka Panklová nebo ten dnešní, kde žije Sofie? Srovnání minulosti a současnosti – škola, volný čas, zvyky…

Rezervace na detske@knihovna.litomysl.cz

Program pro rodiny s dětmi a jednotlivce

Napříč časem s Barunkou

Od února do června v půjčovní době knihovny (kromě soboty)

Chcete se dozvědět, jaká tajemství se skrývají v knížkách Boženy Němcové a jaké měla Barunka dětství? Přijďte do knihovny. Čeká vás dobrodružné putování s pracovním listem :-)

Za splněné úkoly vás čeká razítko od paní knihovnice.

Program pro školy a veřejnost

Pohádkový den s Barunkou

3. června 2020 od 10:00 a od 13:30 Radniční dvorek

Přijďte na Radniční dvorek za knihovnou. Co vás tam čeká?

Divadelní představení na téma pohádek Boženy Němcové vám zahrají děti z dramatického oboru ZUŠ pod vedením Jany Paulové.

Další pohádku přečte “Magdalena Novotná vlastní babička Boženy Němcové“ :-)

Pro všechny zvídavé diváky a posluchače navíc hledačka a šifrovačka :-)

Po vyluštění si vyzvedněte razítko u paní knihovnice

Rezervace pro školy na detske@knihovna.litomysl.cz

Další akce

• NORDIC WALKING

16.03.2020 - 17:00 - 19:00

Přednáška Jiřího Čepičky (akreditovaného instruktora MŠMT) kde se dozvíte něco historii Nordic walking, dále pro koho je tento sport vhodný, jaká je správná technika a vybavení, jak se s holemi udržet v kondici a jaké jsou jeho zdravotní přínosy.

Srdečně Vás zveme v pondělí 16. března 2020

• ALPSKÉ VANDRY

23.03.2020 - 17:00 - 19:00

Promítání fotografií a povídání pana Svatopluka Bulvy o krásách nejvyšších evropských hor, o proměnách krajiny, mizení ledovců a mnoha dalších věcech.

Těšíme se na Vás v pondělí 23. března v 17:00.

Další cykly akcí

Kromě jednorázových akcí uvedených výše pořádáme také různě zaměřené cykly akcí. Informace o jednotlivých setkáních najdete na stránkách cyklů.

• LITOMYŠLSKÁ UNIVERZITA TŘETÍHO VĚKU pobočka Univerzity 3. věku při Univerzitě Pardubice Letní semestr akademického roku 2019/2020

23.01.2020 - 08:00 - 26.05.2020 - 12:00

Na letní semestr školního roku 2019/2020 jsme připravily přednáškový cyklus věnovaný kulaté, dvousetleté jubilantce Boženě Němcové a osobnostem, které mohla, či nemusela potkat. Dále se můžete přihlásit na oblíbené kurzy Angličtina pro začátečníky a Jemná jóga.Studentem se stává každý, kdo řádně vyplní přihlášku a zaplatí školné (přednáškový cyklus 300,- Kč, angličtina 1000,-, jemná jóga 600,-, Kresba pro pokročilé 600,- Kč).

Podrobnosti v příloze.

Přihlášky a placení školného: V čítárně Městské knihovny v Litomyšli, Smetanovo nám. 50. v pondělí 13. 1. od 8:00, další dny pak na oddělení pro dospělé čtenáře ve výpůjční době.  Přihlášky přijímáme od 13. 1. do 20. 1. nebo do naplnění kapacity.

Bližší informace, odpovědi na dotazy: Ing. Iva Pekníková, hlavní organizátor LU3V, e-mail: peknikova@knihovna.litomysl.cz

PDF icon prihlaska_-anglictina_zacatecnici.pdf, PDF icon prihlaska_-jemna_joga.pdf, PDF icon prihlaska_-koho_pani_bozena_potkala.pdf, PDF icon prednaskovy_cyklus_a_kurzy.pdf
  • Kurz „Trénování paměti pro seniory“

05.02.2020 - 13:00 - 25.03.2020 - 14:30

Kurz má osm lekcí po devadesáti minutách. Konat se bude vždy ve středu od 13:00 do 14:30. Začínáme 5. února.

Ukážeme Vám, že zapamatovat si lze téměř cokoli, když víte jak na to. Ve stručnosti se seznámíte s tím, jak funguje naše paměť, naučíte se používat základní mnemotechniky, vyzkoušíte si různá koncentrační cvičení, dozvíte se, jak různé faktory našeho životního stylu mohou zasahovat do kvality paměti.

Zapojit se může každý. U nás se nezkouší, nikdo nikoho nevyvolává. Důležité je, že každý může udělat pokrok pomocí jednoduchých cvičení,  které pak využije i doma.

Přihlásit se můžete v čítárně Městské knihovny -  pondělí , úterý, čtvrtek, pátek od 8.00 do 11:30 a od 12:00 do16.00 hodin osobně, na telefonu 461612068 nebo na e-mailové adrese: peknikova@knihovna.litomysl.cz. Cena kurzu pro seniory je 400,-Kč.