Dospělí

Mimo půjčování knih, periodik a map nabízíme také:

 • Půjčování zvukových knih (přednostně slabozrakým spoluobčanům)
 • Donáškovou službu pro hůře pohyblivé spoluobčany
 • Půjčování knih a časopisů v Domě pečovatelské služby
 • Meziknihovní výpůjční službu
 • Poskytování základních turistických informací

Pro širokou veřejnost (nejen pro seniory) pořádáme:

 • kurzy trénování paměti (pro začátečníky i pokročilé)
 • kurzy základů práce na PC

Dále úzce spolupracujeme s denním stacionářem občanského sdružení Ruka pro život, školními družinami a mateřským centrem.

Čítárna

Čítárna je jediný provoz, dostupný vozíčkářům. Ti si zde mohou vybírat z nabídky beletrie i naučné literatury (cca 1200 knih). Dále zde čtenářům i návštěvníkům nabízíme jednak nová čísla všech odebíraných časopisů a novin, jednak přístup k síti internet prostřednictvím dvou PC. Také je možné si tisknout dokumenty na barevné tiskárně. V čítárně je umístěn i fond zvukových knih.

Aktuality

 • 7 důvodů, proč číst dětem

  1.3. 2019

  Březen je dobrý měsíc na to, najít si alespoň chvíli na čtení dětem. Možná přijdete i na víc důvodů než těch 7, které vám předkládáme

Akce pro Vás

Kromě jednorázových akcí uvedených výše pořádáme také různě zaměřené cykly akcí. Informace o jednotlivých setkáních najdete na stránkách cyklů.

 • Václav Kubec

  25.03.2019 - 17:00 - 18:00

  V cyklu Zapomenuté osobnosti Litomyšle Vám tentokrát přiblížíme osudy letce a spisovatele Václava Kubce, litomyšlského rodáka.  Přednášející Mgr. O. Pakosta současně představí i svoji novou publikaci, věnovanou této postavě. Akce se koná v pondělí 25.3. od 17 hodin..

Cykly akcí

Kromě jednorázových akcí uvedených výše pořádáme také různě zaměřené cykly akcí. Informace o jednotlivých setkáních najdete na stránkách cyklů.

 • LITOMYŠLSKÁ UNIVERZITA TŘETÍHO VĚKU – pobočka Univerzity 3. věku při Univerzitě Pardubice

  21.02.2019 - 14:30 - 02.05.2019 - 16:00

  Program letního semestru akademického roku 2018/2019 se skládá z klasického přednáškového cyklu, tentokrát ve spolupráci s Fakultou restaurování Univerzity Pardubice. Dále jsme připravili dva kurzy „Základy kresby“ s Mgr. Radkou Vejrychovou a „Cvičení pro seniory – jemná jóga“ s paní  Janou Krejzovou.

  • Přednáškový cyklus „Fakulta restaurování pro U3V“ začíná ve čtvrtek 28. 21. v 14:30 v Zámeckém pivovaru
  • Kurz „Základy kresby“ začíná ve čtvrtek 21. 2. v 13:00 v přednáškovém sále Městské knihovny Litomyšl
  • Kurz „Cvičení pro seniory – jemná jóga“ začíná v úterý 5. 3. v 10:30 v prostorách Střediska volného času (Dukelská 534, bývalá ortoptika)

  Podrobnosti najdete v příloze.

  Studentem se stává každý, kdo řádně vyplní přihlášku a zaplatí školné (přednáškový cyklus 250,- Kč, Základy kresby 600,- Kč, Cvičení pro seniory – jemná jóga 500,- Kč).

  Přihlášky a placení školného:

  V čítárně Městské knihovny v Litomyšli, Smetanovo nám. 50, pondělí, úterý, čtvrtek a pátek od 8.00 do 11:30 a od 12:00 do 16.00. Přihlášky přijímáme od 7. 2. do 20. 2. nebo do naplnění kapacity.

  Změna programu vyhrazena.

  Bližší informace, odpovědi na dotazy:

  Ing. Iva Pekníková, hlavní organizátor LU3V,Městská knihovna Litomyšl, Smetanovo nám. 50, e-mail: peknikova@knihovna.litomysl.cz, telefon:461612068

  Další informace: https://www.upce.cz/studium/czv/u3v.html

   

   

   

  PDF icon prihlaska_-_fakulta_restaurovani_pro_u3v.pdf, PDF icon prihlaska_-_zaklady_kresby.pdf, PDF icon prihlaska_-jemna_joga.pdf, PDF icon fakulta_restaurovani_pro_u3v.pdf, PDF icon zaklady_kresby.pdf, PDF icon jemna_joga.pdf