Senioři

Starším čtenářům půjčujeme knihy i v Domě s pečovatelskou službou, kam přivážíme nové knihy a časopisy jednou za měsíc. Hůře pohyblivým čtenářům přinášíme knihy jednou za měsíc přímo domů.

Pro seniory také pořádáme kurzy trénování paměti a základů práce na PC. Přednostně jim je také určen program litomyšlské Univerzity 3. věku (LU3V).

Aktuality

 • 31. 1. zkrácena provozní doba

  16.1. 2019

  Ve čtvrtek 31. ledna bude z důvodů konání přednášky prof. PhDr. Petra Čorneje Dvě tváře Zdeňka Nejedlého zkrácena provozní doba oddělení pro dospělé čtenáře do 15.45. Čtenáři budou moci knihy vracet na dětském oddělení nebo do biblioboxu.

 • Deset důvodů, proč navštěvovat knihovnu

  9.1. 2019

  Zkuste si spočítat, kolik důvodů pro návštěvu naší knihovny máte Vy a porovnejte je s těmi, které považujeme za podstatné my. Těšíme se, že k nám opět přijdete!

 • Dárek čtenářům pod stromeček

  29.11. 2018

  Od prosince 2018 si můžete půjčovat v naší knihovně i e-knihy, jejich seznam najdete v našem online katalogu. Věříme, že novou službu oceníte a budete ji využívat. Pro podrobnosti se obraťte na knihovnice nebo rozklikněte záložku "služby" na našem webu a čtěte.

Akce pro Vás

Kromě jednorázových akcí uvedených výše pořádáme také různě zaměřené cykly akcí. Informace o jednotlivých setkáních najdete na stránkách cyklů.

 • Nový Zéland

  21.01.2019 - 17:00 - 18:30

  V pondělí 21. ledna v 17 hodin se vydáme spolu s ing. Pavlem Kusým do vzdálené Oceánie, přesněji do země Aotearoa neboli na Nový Zéland. Předpokládáme, že návštěva teplých krajin se nám všem zvláště v tomto ročním období bude líbit.