Jak si půjčit

e-knihu?

Půjčování elektronických knih je poskytováno ve spolupráci s www.palmknihy.cz

• E-knihy si můžete kdykoli půjčit přes on-line katalog knihovny.
  • Služba je poskytována zdarma, ale pouze registrovaným čtenářům s platnou registrací.
  • E-knihy lze číst na čtečkách, telefonech a tabletech s operačními systémy Android a iOS pomocí aplikace Palmknihy. Pokud aplikaci nemáte na zařízení nainstalovanou, stáhněte si ji z GooglePlay nebo Apple AppStore.
  • Délka výpůjčky je 30 dní, po uplynutí této doby se e-kniha automaticky smaže, výpůjční lhůtu není možné zkrátit ani prodloužit.
  • Najednou je možné vypůjčit maximálně 3 tituly.
  • Stejnou e-knihu si může vypůjčit více čtenářů současně.

5 kroků nutných k vypůjčení e-knihy

1. Jste registrovaným čtenářem Městské knihovny Litomyšl.
  2. Ve svém čtenářském kontě v knihovně máte zadaný e-mail. Zároveň máte zařízený přístup do čtenářského konta. Obojí je možné změnit u výpůjčního pultu v knihovně.
  3. Stáhněte si aplikaci Palmknihy pro telefony, tablety a čtečky se systémem Android nebo iOS.
  4. V aplikaci se registrujete stejným e-mailem, který máte uvedený v knihovně. Pokud jste dříve používali aplikaci eReading, není nutné se registrovat znovu. Do nové aplikace Palmknihy se pouze přihlásíte stejným uživatelským jménem a heslem.
  5. Na stránce on-line katalogu se přihlásíte do svého čtenářského konta.  Heslo ke vstupu do konta si můžete nastavit v knihovně u výpůjčního pultu.
  6. V katalogu si vyberete elektronickou knihu, kterou si chcete vypůjčit. Vypůjčení provedete stiskem tlačítka ‚Vypůjčit e-knihu‘. Vypůjčená kniha se vám nyní zobrazí v knihovně aplikace Palmknihy.

Seznam e-knih dostupných k vypůjčení nalezne v našem on-line katalogu v kategorii Elektronická kniha.